Słownik języka angielskiego

- Jacek Biedroński włącz 7 lutego 2017

Słownik angielski jednej z bardziej popularnych wyszukiwarek bardzo polepszył ostatnio swoją jakość wśród użytkowników internetu. Dostali oni teraz do użytkowania narzędzie do sprawnego tłumaczenia artykułów z internetowych stron, jeżeli wybierzemy taką opcję w wyszukiwarce. Rzecz jasna w dalszym ciągu do użycia mamy słownik angielskiego w tradycyjnej wersji, czyli ten, w którym samodzielnie można wprowadzić część zdań a translator pokazuje tłumaczenie w angielskim języku.

Angielski słownik tego serwisu jak i duża ilość innych podobnych do niego od kilku lat są używanymi narzędziami które wspomagają komunikację użytkowników internetu różnych narodowości i przetłumaczenie tekstów na własne potrzeby. Wszystkie takie słowniki zawierają bardzo rozbudowaną bazę zwrotów i słów w wielu językach i wykorzystując ją prezentują tłumaczenie podanych części tekstu albo treści internetowej strony. Słowniki takie z reguły są nazywane translatorami, gdyż rola ich trochę się zmieniła. Przede wszystkim służą do dokonywania tłumaczeń całych tekstów, niekiedy o nawet dużej objętości.

Przy tym w dużej części przypadków słowniki te mają zainstalowane syntezatory głosu, pozwalające na wypowiadanie tłumaczonych zdań a także wszystkich słów obu języków do tłumaczenia. Rzecz jasna w dalszym ciągu tłumaczącym najlepiej i najczęściej używanym jest słownik angielski. Nie można mieć złudzeń, że tego typu słownik angielski dostarczy nam poprawny, gotowy gramatycznie tekst, jaki możemy zaprezentować publicznie. Tekst taki będzie wymagał często poprawek, a niekiedy wręcz nie będzie się nadawać do niczego.

O nas Jacek Biedroński