Szukamy pozycjonera

- Jacek Biedroński włącz 3 marca 2017

Jednym z najlepszych sposobów na popularność w internecie jest pozycjonowanie . Realizowane przez dobrego pozycjonera może być niezwykle przydatne, i może zagwarantować sporą liczbę odwiedzających. Dzisiaj duża część internautów która szuka konkretnego produktu czy usługi używa internetowych wyszukiwarek. Podając konkretne słowa dostają oni spis stron z odnośnikami najbardziej pasującymi do tego, co się podało.

Badania pokazują, że z reguły jest odwiedzanych kilka pierwszych serwisów z wynikowej listy, nieduża ilość odwiedzających odwiedza drugą część dziesiątki, a naprawdę mała ilość szuka dalej niż na pierwszej stronie. Powoduje to, że najkorzystniej być na jednej z pierwszych pozycji wyników na daną frazę, to na pewno zagwarantuje wielu odwiedzających. Lecz uzyskanie pozycji w top 10 przy wielu frazach raczej tanie i łatwe nie będzie.

Jeżeli ktoś przykładowo ma punkt sprzedający opony i chciał będzie pozycjonować się na frazę opony, to liczyć się musi z dużymi kosztami na te prace. Przy tego typu frazach rywalizacja będzie tak ogromna, że opłaty za osiągnięcie najwyższych miejsc są bardzo duże, a okres niezbędny na to to nawet kilka miesięcy.

Dużo korzystniej jest wybrać bardziej złożone hasła, przez co szybciej mogą one zyskać odpowiednie miejsca, przykładowo w miejsce hasła pozycjonowanie użyć można pozycjonowanie warszawa, jeżeli przykładowo ktoś się zajmuje tego typu pracami w Warszawie.

O nas Jacek Biedroński