Sandały damskie

- włącz 5 czerwca 2017

Damskie sandały to bardzo wygodne obuwie na lato. I na tym moglibyśmy skończyć, gdyby nie informacja, że dzisiaj damskie sandały to grupa tak zróżnicowana, że nawet ci, którzy się znają mają nierzadko kłopot z właściwym dopasowaniem rodzaju obuwia do stylu kreacji.

Możemy przyjąć że sandały damskie to buty bardzo letnie, wykonane zwykle z niewielkich fragmentów skóry albo innego materiału w taki sposób, że duża część stopy jest niezakryta. Przeważnie sandały szyte są z wąskich pasków, ale można znaleźć i inne rozwiązania. Najbardziej uniwersalne i znane są z pewnością modele klasyczne, czyli buciki wykonane według wyżej wymienionego opisu. Mogą być zarówno zupełnie płaskie, jak i na obcasie.

Przez to każda pani może znaleźć odpowiednie dla siebie sandały klasyczne. W zależności od materiału zastosowanego do uszycia sandała oraz jego wzoru sandały można zakładać do letnich zwiewnych sukienek, lecz także do klasycznych wąskich dżinsów. Klasyczne sandały pięknie będą się zestawiać z lnianymi spodniami a także szortami z bawełny. Sandały z obcasami optycznie modelują stopę, a jeżeli w dodatku są w kolorze cielistym to także sprawiają że noga może się wydawać dłuższa. Jedyna funkcjonująca zasada głosi, że małe kobiety nie powinny ubierać ciężkich grubych butów, zaś kobiety o bujniejszych kształtach będą niezbyt dobrze wyglądały w bardzo delikatnych sandałach

. Dla kobiet pulchnych ciekawym rozwiązaniem będą espadryle. Espadryle są sandałami uszytymi z płótna i mające podeszwę obszytą trawą lub sznurkiem. Ponieważ espadryle przeważnie występują na koturnowych podeszwach to stanowią stabilną i pewną podporę dla cięższych nóg.

O nas Jacek Biedroński