Zegarki na rękę, czyli sposób na pokazanie innym jakim człowiekiem jesteś

- Jacek Biedroński włącz 11 lutego 2018

Zegarek to o wiele więcej niż urządzenie, które pozwala nam sprawdzić godzinę. Dla niektórych ludzi jest to deklaracja stylu, podczas gdy inni nadają mu jeszcze inną funkcję – zegarek dodaje im pewności siebie, pozwala na upewnienie się w swojej osobowości. Badania naukowe potwierdziły, że wybór zegarka może być bezpośrednio skorelowany z osobowością danej osoby. Mimo że technologia zapewniała funkcję utrzymywania czasu w prawie każdym urządzeniu, które zostało opracowane w ciągu ostatnich kilku dekad, żaden z nich nie był w stanie powstrzymać popularności lub wielkości sprzedaży zegarków.

Nie ma co ukrywać, że trzymanie czasomierza na ręce jest bardzo wygodne, wystarczy lekko podnieść rękę, spojrzeć w dół i mamy potrzebną informację o godzinie. Trzeba również dodać, że technologia sprawiła, że ​​zegarki są inteligentniejsze i wypakowane wręcz ogromną liczbą możliwych funkcji.
Istnieje kilka kategorii, w których można klasyfikować zegarki. Przyjrzyjmy się wspólnym kategoriom, które od dziesięcioleci cieszą się popularnością wśród mężczyzn i kobiet.

Zegarki damskie

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety wolą zegarki z małą tarczą i smukłą opaską. W przeciwieństwie do popularnej percepcji, zegarki z metalową opaską wyglądają niezwykle imponująco na kobiecej dłoni, dlatego właśnie takie zegarki są najcześciej poszukiwanymi przez kobiety. Ponieważ obszar wybierania jest mały, nie ma zbyt wiele miejsca na chronografy i inne narzędzia. Niektóre zegarki są wyposażone w perłową tarczę, która nadaje im różne odcienie pod różnymi kątami. Co więcej, niektóre zegarki dla kobiet zawierają osadzone w nich kamienie i klejnoty, co służy dodatkowemu celowi bycia bransoletą. Co odważniejsze kobiety mogą się zdecydowaźć na ogromne tarcze, które rzucają się w oczy – jeszcze więcej miejsca na błyszczące klejnoty i inne ozdoby.

Męskie zegarki

Zegarki dla mężczyzn są zazwyczaj bardziej masywne niż inne zegarki. Chociaż zegarki z metalową opaską są bardziej dostępne, to czarna lub brązowa opaska ze skóry również pasuje do męskiej ręki. Co więcej, te zegarki mają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania chronografów i narzędzi kalendarzowych. Kilka z tych urządzeń posiada automatyczne urządzenia do ładowania, w których urządzenie czerpie swoją moc roboczą z ciepła ciała. Trzeba przyznać, że całkiem pomysłowe.

Zegarki dla dzieci

Dzieci na ogół wolą lekkie kolorowe zegarki, które zazwyczaj mają dobrze wyglądać. Większość zegarków dziecięcych nosi plastykowy lub gumowy pasek, dzięki czemu można go wygodnie nosić przez długie godziny. Doskonale się również sprawdzają przy zabawach w piaskownicy, czy generalnie podczas innego rodzaju rozrywek. Jak wiemy, dzieci jednak są w ciągłym ruchu, częśto upadają, brudzą ręce. Dlatego właśnie plastik i guma to naprawdę dobre rozwiązanie dla naszej pociechy. Nie rozwali go szybko, a i będzie wiedział o której godzinie wrócić na obiad.

Zegarki sportowe

Idealnie dobrane dla sportowców, zegarki te mają najczęściej wyświetlacz cyfrowy, a nie tradycyjny analogowy. Główną ideą przy projektowaniu zegarków sportowych jest zapewnienie właścicielowi wielu użytecznych funkcji, dlatego na tych zegarkach można znaleźć funkcje takie jak stoper, miernik wysokości, tempometr, a nawet funkcję monitorowania pracy serca.

Smartwatch

Są to urządzenia zapewniające dodatkowe możliwości obliczeniowe oprócz wyświetlania czasu. Łącząc się ze smartfonem za pośrednictwem połączenia Bluetooth, smartwatch może odbierać połączenia, pstrykać zdjęcia, odtwarzać muzykę i wiele, wiele więcej.

O nas Jacek Biedroński