Jak mieć bardzo gęste włosy ?

- Jacek Biedroński włącz 21 marca 2018

Gęste włosy są marzeniem każdego z nas, a w szczególności – żeńskiej części naszego społeczeństwa. Nie ma bowiem chyba wśród nas kobiet, które nie marzą o przyciągającej męskie spojrzenia burzy włosów na głowie. Nie zawsze jednak możemy pochwalić się dobrą kondycją naszych włosów – nieodpowiednia pielęgnacja, brak stosowania odpowiednich preparatów, zbyt częste suszenie, prostowanie czy kręcenie kosmyków prowadzi do ich znacznego osłabienia, prowadzącego do tego, że nasze włosy są rzadkie i słabe. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, które pozwalają nam nie tylko na dogłębne odżywienie włosów ale przede wszystkim – na ich znacznie zagęszczenie.

Domowe maseczki – klucz do gęstych włosów

Marząc o bujnych, gęstych włosach warto wypróbować przede wszystkim domowe sposoby. Faktem jest, że większość drogerii wprost zasypuje nas coraz innowacyjniejszymi kosmetykami do pielęgnacji naszych kosmków, choć domowe sposoby – są często znaczniej skuteczniejsze niżeli stosowanie sklepowych preparatów. Przy użyciu produktów, które każdy z nas ma w swoim domu możemy wykonać nie tylko odżywcze i zagęszczające nasze włosy maseczki ale przede wszystkim – skuteczne serum, chroniące nasze włosy przed utratą zdrowego blasku. Do wykonania takiej maseczki potrzebować będziemy jedynie roztrzepanego jaja kurzego, 1/2 szklanki naparu ze świeżego rumianku oraz 2 łyżek nawilżającej odżywki do włosów. Stworzoną zawiesinę należy dokładnie rozprowadzić po całości naszych włosów – należy pamiętać, żeby je lekko zwilżyć i pozostawić na głowie przez około 15-20 minut. Po tym czasie dokładnie spłukać. Chcąc uzyskać lepszy efekt na czas nałożenia maseczki możemy umieścić na naszej głowie turban, stworzony z bawełnianego ręcznika. Taka operacja wpłynie bowiem na lepszą intensywność działania naszej maseczki sprawiąc, że nasze włosy będą widocznie bardziej odżywione i gęstsze.

Naturalne preparaty kosmetyczne

Szukając alternatywy skutecznego zagęszczenia naszych włosów często odpowiednich produktów szukamy w drogeriach. Prawdą jest jednak, że ówcześnie wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów jest tak szeroki, że stojąc przed drogeryjną półką często sami nie wiemy, na jaki produkt się zdecydować. Chcąc zadbać o odpowiednie nawilżenie naszych włosów powinniśmy stawiać przede wszystkim na wysokiej jakości preparaty, wykonane na bazie naturalnych produktów. Marząc o dogłębnym odżywieniu i dodatkowym zagęszczeniu naszych włosów postawić powinniśmy na preparaty na bazie wyciągu z rumianka i nagietka. Te naturalne rośliny mają zbawienny wpływ na odżywienie naszych włosów, sprawiając, że w rezultacie są one znacznie grubsze, gęstsze i mniej łamliwe. Warto pamiętać o tym, że naturalne produkty są ciężkie do nabycia w typowych drogeriach, więc warto pokusić się o odwiedzenie sklepu z produktami organicznymi, oraz sklepów internetowych oferujących naturalne produkty BIO w przystępnych cenach. Regularne stosowanie naturalnych preparatów DrHair.pl zagęszczanie włosów na nasze włosy sprawi, że będą one znacznie bardziej nawilżone, a przede wszystkim – widocznie gęstsze!

O nas Jacek Biedroński