5 sposobów na bolesną miesiączkę

- Jacek Biedroński włącz 1 września 2018

Czy wiesz, że ból w czasie okresu może złagodzić gorąca kąpiel albo solidna porcja jogi? Możesz też skorzystać z doświadczenia prababki i zafundować sobie rumiankową herbatkę.
Jakie są jeszcze inne sposoby na bolesną miesiączkę?

pierwszy sposób – na farmaceutkę

Czyli najbardziej popularny sposób na ból – tabletki rozkurczowe. Lekarze zalecają środki z ibuprofenem, na przykład ibuprom, który bardzo dobrze radzi sobie z bólami menstruacyjnymi. Polecana przez ginekologów jest również aspiryna oraz lek No-Spa. Preparaty rozkurczowe są skuteczniejsze od przeciwbólowych, ponieważ usuwają przyczynę bólu a nie tylko łagodzą go.

drugi sposób – na zielarkę

W dawnych czasach kobiety uwielbiały chodzi po lasach i zbierać zioła na różne okazje. Z biegiem lat zapomnieliśmy trochę o ziołolecznictwie, pamiętały o ziołach chyba tylko nasze prababki. Jednak w ostatnich czasach wiedza o ziołach rozwija się na nowo. Skorzystaj więc z notatnika prababci i zastosuj zioła na bóle miesiączkowe. Na przykład z pomocą przy bolesnym okresie przyjdzie Ci rumianek. Dobrym sposobem na ból menstruacyjny jest także dieta bogata w węglowodany. Pomóc mogą również suplementy diety z magnezem, cynkiem i witaminą B6.

trzeci sposób – na syrenkę

Syrenki uwielbiają przebywać w wodzie. Weź z nich przykład i przygotuj sobie komfortową gorącą kąpiel. Powinna przynieść ulgę przy bolesnym okresie. Pamiętaj jednak, aby nie przebywać w wannie zbyt długo, bo długa kąpiel może wzmocnić krwawienie. Pomocne też będą okłady.

czwarty sposób – na joginkę

Pokochaj także wschodnie sposoby na ból takie jak joga czy medytacja. Sprawią one, że w mniejszym stopniu będziesz odczuwać stres, zrelaksujesz się, uspokoisz. Z pomocą też przyjdzie aromaterapia, czyli olejek rozmarynowy, majerankowy lub lawendowy stosowany na przykład do kąpieli.

piąty sposób – na Scarlett O’Hara

Dewizą głównej bohaterka książki „Przeminęło z wiatrem” Scarlett O’Hara’y były słowa „pomyślę o tym później”. Jeśli chcesz przesunąć miesiączkę o kilka dni (bo na przykład jedziesz na wakacje), są na to sposoby. Pomocne może być na przykład przyjmowanie dużych ilości witaminy C. Może to być zarówno witamina C w suplementach ja i ta w jedzeniu. Pomocne jest również wapno przyjmowane w dużych ilościach. Innym sposobem na opóźnienie okresu są ziołowe herbatki. Opóźniają okres również leki przepisywane prze lekarza. Popularną metodą opóźnienia okresu jest także antykoncepcja hormonalna.

 

A gdy wszystko zawiedzie, pamiętaj, że zawsze zostaje jeszcze medycyna i wizyta u ginekologa w czasie miesiączki.

O nas Jacek Biedroński